BET System Burda stavební – ekologické – thermo systémy

Chodníky z dřevoplastu

Vydlážděte si zahradní chodník dlaždicemi z dřevoplastu (WPC)

Plánujete výstavbu chodníku u svého rodinného domu, ale nechcete volit zatravňovací panely ani zámkovou dlažbu? Líbí se vámjaponské zahrady s dřevěnými plochami, ale uvítali byste odolnější a na údržbu nenáročný materiál? Tak vyzkoušejtedřevoplastové WPC dlaždice!

Moderní technologie daly vzniknout unikátnímu kompozitnímu materiálu zvanému WPC dřevoplast, který svojí odolností a životností najde široké uplatnění jako podlahová krytina v interiéru i exteriéru. Skvěle odolává výkyvům počasí a své stálé vlastnosti si zachovává v rozmezí teplot od -40°C do +60°C. Nevyžaduje žádné ochranné nátěry, proto se ideálně hodí také pro stavbu chodníků nebo dřevoplastové terasy. Speciální povrchová úprava brání uklouznutí a kvalitu výrobku potvrzuje i certifikace Evropskou unií. Dřevoplast se vyznačuje téměř neomezenou životností!

Výhody dřevoplastových (WPC) dlaždic

  • Jsou nerozbitné
  • Mají extrémně dlouhou životnost
  • Pokládku zvládne každý
  • Nejsou náchylné na plíseň

Vyvážená kombinace dřevěného substrátu a plastového polymeru v poměru 60 : 40 dodáváWPC terasám a dlaždicím jedinečné vlastnosti a dodává materiálu vzhled dřeva. Příměs vysokohustotního polyetylenu (HDPE) eliminuje všechny negativní jevy stárnutí a degenerace dřeva, jako jsou hniloba, plíseň či náchylnost ke kroucení a praskání.

Terasové dlaždice nejsou jedinečné pouze svým složením a vysokou odolností, ale také způsobem pokládky. Jsou totiž vybaveny revolučním systémem clip-clap, který neuvěřitelně usnadňuje práci. Terasové desky do sebe jednoduše zacvakáte pomocí oček a kolíků, takže pokládka je stejně jednoduchá jako skládání puzzle. V případě, že byste potřebovali dlaždici upravit, vystačíte si s obyčejnou pilkou na dřevo nebo plast. Než se vrhnete do dláždění dřevoplastového chodníku, musíte si připravit rovný a pevný povrch, ideálně beton, cihly nebo staré dlaždice. Doporučujeme zachovat spád alespoň 1 % pro nezbytný odtok vody. Když do pokládky chodníku z WPC dlaždic zapojíte celou rodinu, budete mít během odpoledne hotovo. Díky variabilitě systému můžete chodník přizpůsobit svým vizím a například pravidelně měnit směr vzoru, případně kombinovat barevné odstíny. WPC terasová prkna a dlaždice ale zdaleka nevyužijete jen na stavbu zahradního chodníku. Skvěle se hodí také na terasu nebo obložení kolem bazénu. Fantazii se meze nekladou!